BUDKA SUFLERA w ZIU-tku

Najwierniejsi fani Budki Suflera spotkali się w Lublinie na I ogólnopolskim zlocie fanów zespołu. - Bywając na wielu koncertach, zaprzyjaźniłam się z Budką i jej miłośnikami z całego kraju. To efekt tej znajomości - mówi organizatorka zlotu Marta Szczecina.

Pierwsi uczestnicy przyjechali do Lublina w czwartek. Na wczoraj zaplanowano spotkanie z zespołem. Można było zdobyć autografy muzyków, porozmawiać z artystami, zrobić wspólne zdjęcia. Ale największą atrakcją okazał się przejazd "Ziu-tkiem". Fani Budki jechali zabytkowym trolejbusem z Krzysztofem Cugowskim, Tomaszem Zeliszewskim i Romualdem Lipką. Muzycy byli zachwyceni pomysłem. - Jestem naprawdę wzruszony - powiedział Cugowski. - Ładnych parę lat nie jechałem takim pojazdem. Przypominają mi się szkolne czasy.
O godz. 12.10 "ZIU-tek" wyruszył w trasę po Lublinie. Muzycy byli przewodnikami po mieście. Opowiadali o mijanych budynkach i miejscach. Lipko mówił o czasach spędzonych w Liceum im. Stanisława Staszica, Krzysztof Cugowski pokazał KUL i zdradził kilka anegdot ze swojej młodości, a Tomasz Zeliszewski wspominał o Radiu Lublin, gdzie Budka ma swoje próby.
Wspólna przejażdżka podobała się także przybyłym z całej Polski fanom. - Spotkanie z muzykami, możliwość porozmawiania osobiście z artystami najwyższej próby to świetna atrakcja - mówi Marcin Mindykowski, licealista z Gdańska, który od sześciu lat jest fanem zespołu. - Zaczęło się od trasy koncertowej Budki na 25-lecie istnienia. Zafascynował mnie głos Cugowskiego i piękne kompozycje Romka Lipki. Od tamtego czasu zebrałem wszystkie ich płyty i towarzyszę im na koncertach.
Po podróży "ZIU-tkiem" muzycy zaprosili swoich fanów na obiad. Dzisia,j już bez zespołu, miłośnicy Budki Suflera pojadą odwiedzić Kazimierz.

"Gazeta Wyborcza", 9.07.2005r., Tomasz Nieśpiał

 
 
 

wstecz
© MPK; Wszelkie prawa zastrzeżone.