Wakacyjny sezon linii turystycznej "T" za nami

Blisko 1,5 tys. pasażerów i ponad 600 sprzedanych biletów - to statystyki tegorocznej linii turystycznej. W minioną niedzielę - 31 sierpnia br., odbyły się ostatnie kursy Gutka i Ziutka.

 Duet trolejbus i autobus, a do tego powrót do lat 70. ubiegłego wieku – taka była formuła tegorocznej linii turystycznej „T”. W każdą wakacyjną niedzielę zapraszaliśmy do odbycia niezapomnianej podróży w przeszłość i poznania Lublina z nietypowej perspektywy - z pokładu zabytkowych pojazdów. Wszystkim dziękujemy za wspólną podróż i już teraz zapraszamy na kolejny sezon w 2016 r.

Linia „T”, w swoim obecnym kształcie, kursuje od 2010 roku. W latach 2010-2013 była obsługiwana turystycznym trolejbusem ZIU-tek, z kolei w roku 2014 do obsługi został skierowany autobus Ikarus. W tym roku obok trolejbusu Ziutek, na linii turystycznej po raz pierwszy kursował także autobus Jelcz 272 MEX o imieniu Gutek. Od początku funkcjonowania linia turystyczna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony turystów jak i mieszkańców. 

Linia turystyczna „T” to wspólny projekt Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - Lublin Sp. z o.o, Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze”.

wstecz
© MPK; Wszelkie prawa zastrzeżone.