2016 - Kolejny sezon linii turystycznej. W roli głównej Gutek i Ziutek 2016-07-11

W okresie wakacyjnym zapraszamy do odbycia niezapomnianej podróży w przeszłość i poznania Lublina z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowych pojazdów. Wzorem roku ubiegłego, obok trolejbusu Ziutek, na linii turystycznej będzie kursować także autobus Jelcz 272 MEX o imieniu Gutek. 3 lipca rusza szósty już sezon wakacyjnej linii turystycznej.

czytaj więcej...

ZIU-tek w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2015-11-19

Po raz kolejny Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie włącza się w ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Tradycyjnie już trolejbus ZIU-tek będzie jeździć jako ruchomy punkt zbiórki darów. Wielka uliczna zbiórka odbędzie się w niedzielę, 29 listopada br. Prawo przejazdu ZIU-tkiem będą mieli wszyscy, którzy przekażą jakiekolwiek dary rzeczowe: słodycze, żywność, zabawki lub odzież.

czytaj więcej...

Wakacyjny sezon linii turystycznej "T" za nami

Blisko 1,5 tys. pasażerów i ponad 600 sprzedanych biletów - to statystyki tegorocznej linii turystycznej. W minioną niedzielę - 31 sierpnia br., odbyły się ostatnie kursy Gutka i Ziutka.

czytaj więcej...

Gutek i Ziutek – zabytkowy duet na linii turystycznej

Duet trolejbus i autobus, a do tego powrót do lat 70. ubiegłego wieku – to formuła tegorocznej linii turystycznej „T”. W okresie wakacyjnym zapraszamy do odbycia niezapomnianej podróży w przeszłość i poznania Lublina z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowych pojazdów. Już 5 lipca br. rusza kolejny, piąty sezon kursowania wakacyjnej linii turystycznej.

czytaj więcej...

Ziutek przewiezie uczestników Festiwalu „Miasto na fali”

Sztandarowy trolejbus MPK Lublin – Ziutek – będzie woził uczestników Festiwalu „Miasto na fali”. Festiwal – Międzynarodową Konferencję Reportażystów -  organizuje Polskie Radio Lublin. Spotkania z reportażem i dokumentem radiowym zaplanowano w dniach 17-21 maja br.  

czytaj więcej...

Przejazdy Ziutkiem zawieszone

Jazdy Ziutkiem są zawieszone z powodu remontu dróg do odwołania.


Ikarus na linii turystycznej „T”

Podczas wakacji pasażerowie będą mieli niepowtarzalną okazję z sentymentem powspominać czasy świetności węgierskich autobusów. Już od najbliższej niedzieli zapraszamy do odbycia niezapomnianej podróży i poznania Lublina z nietypowej perspektywy - z pokładu przegubowego autobusu marki Ikarus.

czytaj więcej...

Piknik MPK Lublin pełen atrakcji

Setki osób odwiedziło Zajezdnię Trolejbusową przy al. Kraśnickiej 25 z racji Pikniku Firmowego MPK Lublin, jaki odbył się 10 września. Można było m.in. poznać MPK od kuchni, skorzystać z przejażdżek najstarszym i najnowszym lubelskim trolejbusem oraz posłuchać koncertów zespołów - Berberys i Eventer Band. Piknik został zorganizowany z racji symbolicznego przekazania klucza do 500 sztuki trolejbusu firmy Solaris. Klucz wręczyła Prezesowi Tomaszowi Fularze, Prezes firmy Solaris Bus & Coach, Solange Olszewska.

czytaj więcej...
© MPK; Wszelkie prawa zastrzeżone.